ul. Słoneczna 4, Bielany Wrocławskie

Pn 9:30-17:30 / Wt-Pt 9:30-18:00 / Sb 10:00-12:00


ul. Farysa 44B - wjazd od ul.Prozy, Warszawa

Pn-Pt 10:00 - 18:00/ Sb 11:00- 15:00


ul. Słupska 21, Poznań

Pn-Pt 09:30 - 17:30 / Sb 09:30 - 14:30

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Producenci

Pomiar pH i EC

Wzrost zieleni nie jest kwestią przypadku – przez przemyślane działania może wpłynąć na niego każdy hodowca. Poważna uprawa wymaga stałego monitorowania rozmaitych parametrów związanych z najważniejszymi elementami, mającymi znaczenie dla kwitnienia i owocowania roślin. Gleba lub inne podłoże, w których rozwija się system korzeniowy, powietrze, światło – odpowiedni pomiar, np. pH lub EC daje odpowiednią informację, dzięki której możesz zmieniać wartości czynników niezbędnych dla wzrostu drzewek czy krzewów. Dlatego też każdy kto liczy na owocne zbiory powinien zaopatrzyć się w miernik pH gleby oraz EC metr.

Pomiar pH i EC wody/gleby

Skala dla czynnika pH wynosi 14. Jej najważniejszym punktem jest 7 – wszystko, co znajduje się poniżej, oznacza odczyn kwaśny, powyżej – zasadowy. Idealny pomiar kwasowości gleby powinien wynieść 6,8. By to wiedzieć, należy użyć dobrze wyskalowanego miernika. Może on także posłużyć do stwierdzenia odczynu pH wody. Inny ważny parametr określa pomiar EC. Dzięki oznaczeniu przewodności elektrolitów można błyskawicznie zorientować się, czy nasze rośliny mają za mało, czy za dużo substancji odżywczych.

Narzędzia i akcesoria pomiarowe w growshopie GrowWeed dostarczają wiarygodnych danych. Mogą przez lata służyć pomocą w prowadzeniu doskonale owocujących upraw. Wystarczy zgodnie z instrukcją poddawać je konserwacji i skalowaniu przed kolejnymi pomiarami. W naszej ofercie polecamy również zestawy mierników do kwasowości gleby, wody czy przewodnictwa elektrolitów EC oraz narzędzia uniwersalne, dokonujące kilku rodzajów pomiarów. Od podręcznych odczynników po profesjonalne, stacjonarne urządzenia z monitorem – pełen zestaw do zdobywania najważniejszych informacji dla Twoich upraw znajdziesz w naszym katalogu w promocyjnych cenach. 

Mierniki pH

Mierniki EC

Pozostałe

Fluidy kontrolne

AutoGrow

Akcesoria

Bluelab pH PEN - miernik pH w roztworze Bluelab pH PEN - miernik pH w roztworze
Producent: Bluelab
Cena: 440,00 zł
zobacz więcej
Bluelab EC PEN - miernik EC Bluelab EC PEN - miernik EC
Producent: Bluelab
Cena: 389,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bluelab pH meter - miernik pH w glebie Bluelab pH meter - miernik pH w glebie
Producent: Bluelab
Cena: 790,00 zł
zobacz więcej
Bluelab Combo meter - miernik pH i EC Bluelab Combo meter - miernik pH i EC
Producent: Bluelab
Cena: 1 285,00 zł
szt.
zobacz więcej
AutoGrow pH Mini Kontroler AutoGrow pH Mini Kontroler
Producent: AutoGrow
Cena: 2 370,00 zł
szt.
zobacz więcej
AutoGrow pH Mini Kontroler + elektrozawory AutoGrow pH Mini Kontroler + elektrozawory
Producent: AutoGrow
Cena: 3 800,00 zł
zobacz więcej
AutoGrow Pompa Perystaltyczna AutoGrow Pompa Perystaltyczna
Producent: AutoGrow
Cena: 1 270,00 zł
zobacz więcej
AutoGrow Pudełko na elektrodę AutoGrow Pudełko na elektrodę
Producent: AutoGrow
Cena: 510,00 zł
szt.
zobacz więcej
AutoGrow Zawór Elektromagnetyczny AutoGrow Zawór Elektromagnetyczny
Producent: AutoGrow
Cena: 500,00 zł
zobacz więcej

Miernik pH gleby

Należy pamiętać, że ustawienia sprzętu pomiarowego nie są zawsze identyczne. Przy kolejnych pomiarach na wrażliwym sensorze pozostają mikroślady po kolejnych kontaktach jego powierzchni z glebą. Dlatego w momencie odczytu skala wcale nie musi być ustawiona w punkcie zero. Ponieważ miernik pH gleby musi pokazywać wartości z dokładnością do dziesiątych części, okoliczności pomiaru nie mogą budzić wątpliwości. Podobnie jest, gdy w ogrodzie użyje się EC-metru. To urządzenie służące sprawdzeniu, jaka jest przewodność elektrolitów w glebie. Każdy tester, niezależnie od przeznaczenia, warto starannie przygotować przed sprawdzaniem różnych parametrów gleby. 

Zarówno proste detektory, jak i uniwersalne produkty pomiarowe dostępne w naszym growshopie, należy poddawać stałej regulacji. Każdy kwasomierz bądź miernik EC należy za każdym razem oczyszczać z resztek ziemi, a następnie sprawdzać wszelkie odchylenia od normy i wyregulować poziom zerowy. Na podstawie odczytów pomiaru dobiera się potem nawozy i odżywki suplementujące glebę, dlatego warto zaangażować wszelkie dostępne środki, by zadbać o właściwą diagnozę podłoża.

Wypróbuj miernik i sprawdź kwasowość podłoża

Użycie przetestowanego miernika kwasowości znacząco wpływa na jakość upraw, niezależnie od tego, czy ich miejscem jest dom, czy ogród. Katalog produktów w GrowWeed pozwala wybrać towar o sprawdzonych właściwościach. Wspólnie zależy nam na wysokojakościowych uprawach, dlatego chętnie przyjmujemy prośby o pomoc w doradztwie i ocenie prowadzonej hodowli. Czynnik glebowy to jej podstawa, więc zawsze prosimy o opinie o skuteczności urządzeń stosowanych do pomiarów podstawowych czynników.

Dzięki temu możemy zdecydować o dostępności najlepszych produktów, sprawdzonych w realnych warunkach. Obfitość plonów w wymagającym systemie indoor w dużo większym stopniu zależy od suplementacji i pomiarów. W czterech ścianach trzeba zadbać o odtworzenie naturalnych warunków bez dostępu do większości z nich, a najmniejszy błąd może kosztować brak efektów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl