Bluelab Guardian Monitor Connect - miernik pH i EC z WiFi
Bluelab Guardian Monitor Connect z WiFi
The Guardian Monitor Bluelab Connect to absolutna rewelacja, zapewnia 24 godzinny ciągły odczyt dla pH, (EC / ppm 700 / TDS / CF) i temperatury w roztworze odżywczym. Optymalizacja tych krytycznych parametrów pomaga w zapewnieniu pomyślnych plonów.
Dzięki wbudowanemu Wi-Fi – możesz monitorować dane i mieć wszystkie odczyty pH, EC i temperatury zawsze pod ręką. Rejestrowane dane i parametry, które dzięki bezprzewodowemu połączeniu są przesyłane do twojego komputera lub innego mobilnego rządzenia (np. tableta, smartfona) To nie koniec. Możesz uzyskać dostęp do danych za pośrednictwem chmury ze zdalnego urządzenia mobilnego lub komputera, aby sprawdzić, skrajne wahania i parametry.
Tylko jeden Bluelab Connect Stick (do kupienia osobono) wystarczy do odbierania danych bezprzewodowo z jednego lub większej liczby Connect Guardian Monitor. Do zdalnego dostępu na komputerze lub w chmurze, potrzebujesz stałego dostępu do Internetu.
Monitor jest przeznaczony do użytku w pomieszczeniach, może być montowany na ścianie lub zawieszony na pasku wsparcia. Skonfiguruj zbiornik umieścić elektrody pH i EC w roztworze, a następnie włącz urządzenie! Wystarczy ustawić wysokie i niskie stany alarmowe - jeśli roztwór oddala się od idealnego zakresu, miga na wyświetlaczu. Szybkie spojrzenie na monitor pozwoli Ci wiedzieć, kiedy roztwór wymaga regulacji. Przeznaczenie: akwaria, uprawa roślin, szklarnie, hydroponika, przemysł.
Roślina wchłania wodę przez korzenie, reszta wody, która nie jest używana, aby pomóc rosnąć jest uwalniana poprzez komórki w liściach. Gdziekolwiek jesteś, niektóre gleby potrzebują pewnych elementów. W hydroponice, trzeba mieć pewność, że składniki odżywcze są zawsze dostępne we właściwych proporcjach. Trzeba poznać dokładnie siłę swojej pożywki i do tego właśnie służą nasze mierniki Bluelab. Bo jeżeli będzie za silna może doprowadzić do przekarmienia. Elementy mogą być niedostępne a tkanki roślinne mogą uleć zniszczeniu. Natomiast kiedy pożywka będzie za słaba rośliny będą niedożywione. Wynikiem tego będzie niedobór substancji odżywczych i słaby wzrost oraz kwitnienie. Więc jak zarządzać siłą pożywki ? To nie musi być wcale trudne. Oczywiście, jest wiele różnych mierników, monitorów, płynów kalibracyjnych itp. Niech cię to nie przeraża. Jeśli jesteś gotowy, aby dowiedzieć się, co jest konieczne to gwarantujemy Ci, że dostaniesz dobre wyniki w swoich uprawach. Kiedy mówimy o ochronie roślin, mamy na myśli ochronę przed insektami i chorobami. Najlepszym wyjściem jest utrzymanie czystości. Dowiesz się, czy rośliny mogą dostać się do jedzenia, dzięki odpowiedniemu pomiarowi pH. Istnieją dwie rzeczy, aby uzyskać przyczepność tutaj. I pH jest wskazówką do obu. Odczyn Twojego roztworu będzie albo bardziej kwasowy lub bardziej zasadowy. Zmierzenie pH wskaże Ci jedno z nich. pH jest wskaźnikiem kwasowości i jej przeciwieństwa czyli zasadowości w roztworze. Naturalnym odczynem pH jest 7.0. Kwasowość mierzy się poniżej 7.0 pH. Natomiast zasadowość mierzy się powyżej 7.0 pH. Jeśli roztwór jest za bardzo kasowy albo za bardzo zasadowy może to spowodować zablokowanie pewnych elementów istotnych dla wzrostu , które nie będą absorbowane przez strukturę korzeni. Większość składników odżywczych przyswajanych przez rośliny dostępne są przy pH lekko kwaśnym. Zalecany zakres pH dla roślin uprawianych w:
- Roztworze (hydroponika) 5.5-6.3 pH
- Glebie 6.2-7.2 pH
Pomiar pH jest taki sam na całym świecie. Skala zaczyna się od 0.0 aż do 14.0 pH. Wartość 7.0 pH jest środkowym lub neutralnym punktem. Jest środkiem pomiędzy wysoką kwasowością a wysoką zasadowością.
Poniżej 7 = odczyn coraz bardziej kwaśny, w dół w kierunku 1
Powyżej 7 =odczyn coraz bardziej zasadowy, w górę w kierunku 14
Poziom pH zostaje taki sam przez długi czas, są niewielkie zmiany które są normalne. Powiedzmy od 5.8 do 5.5 w przeciągu kilku dni.
W hydroponice: Większość roślin lubi jak pH jest mniejsze niż 7.0. Przeciętna wartość dla takich upraw wynosi 6.3 pH. To oznacza, że roztwór jest lekko kwasowaty. Miara od 5,5 do 6,3 pH jest zwykle używana do sporządzania roztworu. Ten przedział deje najlepszą przyswajalność niezbędnych składników odżywczych dostarczanych roślinom.
W glebie: Rekomendowany przedział pH dla upraw w glebie wynosi 6.2-7.2 ale jest to specyficzna uprawa. To zawsze będzie miało charakter orientacyjny a nie absolutny. Kluczowymi czynnikami są:
1. Typy gleby
2. Dawkowanie i rodzaj nawozów
3. Temperatura gleby
Przewodność EC
Dlaczego mierzymy EC?
Żeby dobrze „karmić’ nasze rośliny, musimy wiedzieć czy mogą one przyjąć tyle pożywienia. Mierzenie przewodności EC daje nam dokładny pomiar stężenia nawozu w roztworze. Więc zrozumienie przewodności pozwoli na poznanie potrzeb rośliny. To także wpłynie na zaoszczędzenie twoich pieniędzy. Dlaczego EC? To proste. Czysta lub destylowana woda nie zawiera soli, wiec nie posiada przewodności elektrycznej. Nie ma w niej pokarmu dla roślin, które potrzebują minerałów. Kiedy dodasz minerały, to stworzysz EC. Rozpuszczone w wodzie sole pozwalają na przewodzenie elektryczności. Im więcej soli mineralnych dodajesz, tym bardziej zwiększa się przewodność. Tak więc pomiar przewodności EC powie Ci jak duże jest stężenie nawozów w wodzie.
Cechy monitora:
- Zielone diody sygnalizujące bezpieczeństwo roślin
- Duży czytelny wyświetlacz Nie wymaga kalibracji EC i temperatury
- Proste naciśnięcie przycisku kalibracji pH
- Wartości selekcyjnych dla EC i temperatury
- Migające wysokie i niskie alarmy
- Większa odporność na zakłócenia RF
- Wodoodporny projekt
- W zestawie zasilacz z międzynarodowymi przejściówkami
- Wymienna elektroda pH – w zestawie Regulowana jasność wyświetlacza
- Podtrzymanie pamięci (ustawienia zatrzymywane, gdy zasilanie utracone
- W zestawie dwie saszetki do kalibracji elektrody pH (pH -4.0 i pH-7.0)
- Gwarancja 5 lat i 6 miesięcy na elektrodę pH
- Po użyciu miernika nie należy go „strzepywać” wystarczy opłukać go zwykłą wodą i umieścić w płynie KCL!
PAMIĘTAJ!
- elektroda miernika musi być zawsze wilgotna, służy do tego wyłącznie płyn KCL
- nie wolno przechowywać elektrody w wodzie z osmozy odwróconej, destylowanej lub de-jonizowanej- utrata gwarancji , elektroda zmieni kolor
- podłoże musi być wilgotne
- zalecamy wykonywanie kalibracji przynajmniej raz na 30 dni. Miernik posiada funkcję przypominania upłynięcia 30 dni
- kalibracja wykonujemy w kolejności PH7 po czym PH4