ClickCease

ul. Słoneczna 4, Bielany Wrocławskie

Pn 9:30-17:30 / Wt-Pt 09:30 -18:00 / Sb 10:00-15:00


ul. Farysa 44B - wjazd od ul.Prozy, Warszawa

Pn-Pt 10:00 - 18:00/ Sb 11:00 - 14:00


ul. Słupska 21, Poznań

Pn-Pt 09:30 - 17:30 / Sb 09:30 - 14:30

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Producenci

Systemy hydroponiczne

Większości osób prowadzenie hodowli roślin kojarzy się z koniecznością przesadzania sadzonek, cyklicznej wymiany ziemi i częstego podlewania. Tradycyjna metoda uprawy faktycznie wymaga dużych nakładów pracy, istnieje jednak dla niej ciekawa alternatywa – sadzenie roślin w systemach hydroponicznych. Z wyborem zestawu do takiej formy hodowli wiąże się wiele zalet. Pozwala ona zaoszczędzić miejsce przeznaczone na uprawę, a przy tym uzyskać satysfakcjonujące plony. Jest to możliwe nie tylko dzięki gęstemu zasiewowi, ale także przyspieszonemu wzrostowi oraz rozwojowi roślin hodowanych w wodzie. Zapraszamy do zakupów w naszym growshopie.

Akcesoria

Propagatory

Atami Wilma

Nutriculture

Ebb & Flood

EcoGrower

Flo-Gro

Gro-Tank NFT

Multi-Duct NFT

Panda

Alien Hydroponic

Plant!t

AeroFlo

RainForest 2

AutoPot

Amazon

Water/Aqua Farm

Dutch Pot

AutoPot 1Pot 15L Moduł 6mm AutoPot 1Pot 15L Moduł 6mm
Producent: AutoPot
Cena: 117,00 zł
szt.
zobacz więcej
AutoPot 1Pot 15L Moduł 9mm AutoPot 1Pot 15L Moduł 9mm
Producent: AutoPot
Cena: 122,00 zł
szt.
zobacz więcej
AutoPot 1Pot XL 25L Moduł 9mm AutoPot 1Pot XL 25L Moduł 9mm
Producent: AutoPot
Cena: 153,00 zł
szt.
zobacz więcej

Systemy hydroponiczne w GrowWeed

Do hydrouprawy niezbędne jest zastosowanie gotowego systemu składającego się z naczyń i urządzeń służących do regulacji poziomu substancji odżywczych. W naszym sklepie mamy ogromny wybór specjalistycznych zestawów funkcjonujących z wykorzystaniem rozmaitych technologii. Systemy hydroponiczne charakteryzują się ogromną wygodą dla użytkownika przy zakładaniu i prowadzeniu uprawy w czterech ścianach – przejmują od niego wiele zadań związanych z doglądaniem i obsługą sadzonek podczas procesu wegetacji. Wszystkie łączy podobny model działania – połączenie miejsca na rozwijający się układ korzeniowy ze zbiornikami na substancje odżywcze, które zastąpią życiodajną glebę, a także z nowoczesnymi urządzeniami, które mają za zadanie kontrolować poziom przepływu i dozowanie płynów niezbędnych do powodzenia uprawy. Dostępne w GrowWeed systemy hydroponiczne od najważniejszych producentów na rynku są dostępne w promocyjnych cenach, dzięki którym decyzja o profesjonalnej hodowli roślin we własnym pokoju nie musi stać się ogromnym wyzwaniem finansowym.

Na czym polega uprawa hydroponiczna?

Hydroponika to uprawa roślin bez użycia gleby. Hydroponika umożliwiająca produkcję roślinną w sztucznych warunkach domowych, jak i na skalę przemysłową, głównie w szklarniach i namiotach. Kwiaty, zioła i warzywa hydroponiczne są sadzone w obojętnych podłożach uprawowych, a za pomocą wody i roztworów bogatych w składniki odżywcze dostarcza się im wszystkiego co niezbędne do ich rozwoju.System hydroponiczny sprzyja szybkiemu wzrostowi, silniejszym plonom i najwyższej jakości upraw. Kiedy roślina rośnie w glebie, jej korzenie nieustannie poszukują niezbędnego pożywienia, aby podtrzymać roślinę. Jeśli system korzeniowy rośliny jest bezpośrednio wystawiony na działanie wody i składników odżywczych, roślina nie musi zużywać energii na ich pobieranie. Energia, którą korzenie zużyły na zdobywanie pożywienia i wody, może zostać przekierowana na dojrzewanie rośliny.


Rośliny utrzymują się dzięki procesowi zwanemu fotosyntezą. Rośliny przechwytują światło słoneczne z chlorofilem (zielonym pigmentem obecnym w ich liściach). Wykorzystują energię światła do rozszczepiania cząsteczek wody, które wchłonęły przez system korzeniowy. Cząsteczki wodoru łączą się z dwutlenkiem węgla, tworząc węglowodany, które rośliny wykorzystują do odżywiania się. Gdy składniki odżywcze rozpuszczą się w wodzie, można je zastosować bezpośrednio do systemu korzeniowego rośliny poprzez zalanie, zraszanie lub zanurzenie. Innowacje hydroponiczne udowodniły, że bezpośrednia ekspozycja na wodę wypełnioną składnikami odżywczymi może być skuteczniejszą i wszechstronniejszą metodą wzrostu niż tradycyjne nawadnianie.

W naszym growshopie znajdziecie wszystkie niezbędne akcesoria oraz kompletne zestawy do hydroponiki. Posiadamy najwyższej jakości systemy hydroponiczne Dutch Pot, Auto Pot, AreoFlow, Plant!t, Wilma Atami itd.

Systemy hydroponiczne - zalety

Systemy hydroponiczne umożliwiają także zoptymalizowanie kosztów zużycia wody, ponieważ w przeciwieństwie do tradycyjnej uprawy zapewniają większe nawilżenie powietrza i wymagają rzadszego podlewania. To jednak nie wszystko Oferują one również komfort hodowania roślin w estetycznych warunkach oraz zwalniają hodowcę z konieczności ciągłego monitorowania warunków uprawy. Dzięki temu możesz spokojnie wyjechać na długi weekend, nie martwiąc się o to, komu powierzyć opiekę nad Twoimi roślinami. Oferujemy systemy dostępne w różnych rozmiarach, które można stosować zarówno w domu, jak i na zewnątrz – np. w ogrodzie lub szklarni. Każdy z nich zawiera kompletny zestaw elementów niezbędnych do rozpoczęcia profesjonalnej uprawy. Zapraszamy do zakupu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl