ul. Słoneczna 4, Bielany Wrocławskie

Pn 9:30-17:30 / Wt-Pt 9:30-18:00 / Sb 10:00-12:00


ul. Farysa 44B - wjazd od ul.Prozy, Warszawa

Pn-Pt 10:00 - 18:00/ Sb 11:00- 15:00


ul. Słupska 21, Poznań

Pn-Pt 09:30 - 17:30 / Sb 09:30 - 14:30

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Jaki wentylator do growboxa

Dlaczego potrzebujesz wentylatorów do uprawy roślin w pomieszczeniach?

Rośliny bardzo szybko pochłaniają cały dostępny wokół nich CO2, dlatego musisz ustawić w pobliżu swoich roślin wentylatory, które rozprowadzają dodatkowe powietrze w pomieszczeniu do uprawy (growbox), dzięki czemu wszystkie rośliny będą miały dostęp do stałego strumienia CO2 i nie będą narażone na stojące powietrze, które może powodować choroby i wilgoć.

Przy odrobinie dodatkowego przepływu powietrza z wentylatorów twoje rośliny będą mogły znacznie lepiej oddychać, poprawiając fotosyntezę, wchłanianie składników odżywczych i ogólnie zwiększając swoją siłę. Gałęzie będą rosły mocniejsze dzięki lekkiemu oporowi wiatru, co oznacza, że w okresie kwitnienia będą mogły wyrosnąć grubsze, mocniejsze kwiaty.

Jednocześnie, dzięki wentylatorom wpuszczanie powietrza do środka pozwoli kontrolować  temperaturę i wilgoć, zapobiegając tworzeniu się pleśni i grzybów na liściach rośliny.

Wentylowanie powietrza w środku ma dodatkową zaletę usuwania silnych zapachów.

Rośliny uprawiane na zewnątrz mają pod dostatkiem świerzego powietrza i odpowiednią równowagę dwutlenku węgla, aby spełnić ich wymagania w zakresie syntezy żywności. Deszcz i wiatr dbają o usuwanie kurzu i zanieczyszczeń z ich powierzchni, co jest również ważne dla maksymalnego wzrostu.

Rośliny INDOOR muszą  mieć zapewnione takie same lub podobne warunki. Do tego niezbędne są wentylatory. Idelanie do uprawy w growboxach nadają się wysokowydajne wentylatory kanałowe, wentylatory promieniowe i wentylatory radialne. Używamy ich do chłodzenia naszych opraw oświetleniowych, dostarczania świeżego powietrza do namiotu uprawowego, usuwania nieświeżego powietrza z przestrzeni oraz do oczyszczania powietrza po podłączeniu do filtra węglowego.

Jak wybrać wentylator o odpowiednim rozmiarze?

Istnieją różne rozmiary pomieszczeń do uprawy, z których każdy wymaga innego przepływu powietrza do ich wentylacji.

Wymiana stęchłego powietrza wewnątrz na świeże  z zewnątrz  przestrzeni uprawowej jest niezbędna dla optymalnego wzrostu roślin. Wydajność w m3/h strumienia objętości wymienianego powietrza.

Najprostszą metodą ustalenia jaki wentylator pasuje do naszego growboxa jest zmierzenie ile dane pomieszczenie ma metrów sześciennych. Dla przykładu: szukamy wentylatora do pomieszczenia 5 metrów szerokiego, 4 metry długiego i 2,8 metra wysokiego. Dane pomieszczenie ma zatem 5x4x2,8 = 56m3. Nasz wentylator powinien mieć wydajność minimum 56m3/h.

Dodanie komponentów, takich jak kanały i filtry węglowe, zmniejszy wydajność wentylatora w Twojej przestrzeni uprawy, co również wpłynie na rozmiar wentylatora, którego potrzebujesz.

W przypadku kanałów liczba i kąt zagięć mają wpływ na opór przepływu powietrza. Dzieje się tak, ponieważ przepływ powietrza zmniejsza się, im dalej musi podróżować. Oznacza to, że im prostsza trasa kanału, tym lepiej.

Im ostrzejszy zakręt, tym ostrzejsza redukcja wydajności; Kolanko 30° zmniejsza przepływ powietrza o 20%, a kolano 90° zmniejsza przepływ powietrza o 60%!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl