ClickCease

ul. Słoneczna 4, Bielany Wrocławskie

Pn 9:30-17:00 / Wt-Pt 09:30 -17:30 / Sb 11:00-15:00


ul. Farysa 44B - wjazd od ul.Prozy, Warszawa

Pn-Pt 10:00 - 18:00/ Sb 11:00 - 14:00


ul. Słupska 21, Poznań

Pn-Pt 09:30 - 17:30 / Sb 09:30 - 14:30

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Uprawa marihuany automatycznie kwitnącej na zewnątrz

Kilka prostych wskazówek, jak najlepiej rozpocząć uprawę marihuany automatycznie kwitnącej na zewnątrz

Nic nie przebije marihuany uprawianej w pełnym słońcu. A najlepiej w otwartej glebie. Konopie uprawiane na zewnątrz są bardzo zrównoważone. Często mają bardzo rozbudowany profil terpenowy i zawierają wiele kannabinoidów. Dodatkowo dopiero w pełnym słońcu objawia się ich prawdziwa moc! Uprawa konopi na zewnątrz jest zwykle mniej wymagająca i łatwiejsze do opanowania niż te same odmiany uprawiane w pomieszczeniach.

 

Upewnij się, że masz wszystko czego potrzebujesz.

Zestaw niezbędnych akcesoriów do uprawy konopi OUTDOOR:

 

Chociaż uprawa konopi na zewnątrz naprawdę osiąga szczyt w ciepłym letnim słońcu, przygotowania można rozpocząć już w lutym.

 

Nasiona marihuany

Czy jest to właściwy sezon na uprawę konopi sativa na świeżym powietrzu, czy może wybaczający szczep Indica jest lepszym wyborem?

Czy będzie to szybki i łatwy automat, czy najważniejszą rolę odegrają preferencje smakowe, a może najważniejsza dla Ciebie będzie odporność roślin na szkodniki i pleśń.

Każdy z tych powodów determinuje Cię do zakupu jak najlepszej jakości nasion na sezon outdoorowy.

 

Miejsce uprawy

Pomimo ogólnej nazwy uprawy na zewnątrz, możliwych jest kilka opcji tego rodzaju sadzenia. Niezależnie od tego, co wybierzesz lub wymyślisz, warto zrozumieć, że rośliny konopi dorastają do 3 metrów, a czasem nawet więcej. Dlatego podczas planowania procesu należy wziąć pod uwagę wysokość roślin.

 

Najczęstsze obszary uprawy:

  • Ogród - najpopularniejszy wybór dla hodowców i najbardziej wszechstronna opcja.
  • Dach - okazja, aby uzyskać więcej światła i prywatności. Trzeba jednak brać pod uwagę zmienne warunki klimatyczne i silne wiatry.

  • Balkon - konieczne jest upewnienie się, że położenie balkonu zapewnia wystarczającą ilość światła słonecznego.

 

Marihuana wymaga od 6 do 12 godzin światła dziennego. Uprawa rośliny w cieniu nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ marihuana potrzebuje bezpośredniego światła słonecznego. Ilość światła zależy bezpośrednio od pory roku. Dlatego nie powinieneś rozpoczynać uprawy konopi jesienią, a tym bardziej zimą. Takie zmniejszenie dawki światła słonecznego może wywołać przedwczesną fazę kwitnienia konopi. Rozwiązaniem jest hodowla konopi automatycznie kwitnących (automaty).

 

Jak uprawiać konopie automatycznie kwitnące na zewnątrz

Uprawa nasion automatycznie kwitnących na zewnątrz ma wiele zalet. Ponieważ rośliny automatycznie kwitnące nie są zależne od cykli światła dziennego, tak jak ich odpowiedniki fotoperiodyczne, można je sadzić o każdej porze roku, a hodowcy mogą zebrać kilka zbiorów w sezonie z tych szybko dojrzewających, niewymagających w utrzymaniu roślin.

Ze względu na swój niski, krępy wzrost, rośliny automatycznie kwitnące – w przeciwieństwie do roślin fotoperiodycznych, które są zazwyczaj większe – wymagają mniej miejsca do uprawy na zewnątrz i mogą być uprawiane dyskretnie w przestrzeniach tak małych jak przeciętny taras lub balkon. Co więcej, automatycznie kwitnące rośliny kwitną w naturalnym świetle słonecznym, a w naturalnych warunkach oświetleniowych automatycznie kwitnące rośliny konopi oferują większe plony i pąki niż te uprawiane w pomieszczeniach.

 

Najlepsze pojemniki i gleba do uprawy konopi automatycznie kwitnących na zewnątrz

Konopie automatycznie kwitnące rozwijają się w warunkach z wydajnym drenażem. Jeśli zdecydujesz się na użycie pojemnika do uprawy na zewnątrz, poszukaj doniczek wykonanych z materiałów oddychających z tkaniny lub torfowych, aby zapewnić optymalne warunki odwadniania i zachować zdrowe rośliny. Drenaż jest również ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze gleby i miejsca. Wybierając glebę, kieruj się na napowietrzoną, przepuszczającą powietrze glebę, która jest dobrze odprowadzana. Umożliwi to stworzenie optymalnych warunków wzrostu, aby Twoje konopie mogły w pełni rozwijać się.

 

Monitorowanie poziomu pH w przypadku konopi automatycznie kwitnących

 

Monitorowanie poziomu pH jest jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić, aby zapewnić zdrowie roślinom – a w konsekwencji obfitość plonu, który wytworzą. Poziomy pH ma wpływ na plony, ponieważ decyduje o tym, czy konopie będą w stanie wchłonąć składniki odżywcze niezbędne do zdrowego dojrzewania. Niewłaściwy poziom pH uniemożliwi roślinom wchłanianie składników odżywczych niezbędnych do ich rozwoju.

Z tego powodu konieczne jest monitorowanie poziomu pH tak konsekwentnie, jak to możliwe na każdym etapie cyklu wzrostu. W przypadku konopi automatycznie kwitnących uprawianych w glebie zalecamy poziom pH między 6.0 a 6.5.

 

Typowe błędy, których należy unikać: przesadzanie i wstrząs po przeszczepie

 

Wielu hodowców popełnia powszechny błąd przesadzania roślin automatycznie kwitnących, tak jak w przypadku konopi fotoperiodycznych. Chociaż ta technika może działać w przypadku tradycyjnych roślin konopi, może poważnie zaszkodzić Twoim automatycznie kwitnącym.

Ponieważ rośliny automatycznie kwitnące rosną znacznie szybciej niż ich odpowiedniki fotoperiodyczne, przesadzanie niesie ze sobą znacznie większe ryzyko dla tych roślin niż dla ich odpowiedników fotoperiodycznych.

Po przesadzeniu rośliny automatycznie kwitnące doświadczają ogromnego stresu w kluczowych fazach ich dojrzewania. Przesadzanie konopi automatycznych niesie ze sobą ryzyko zahamowania wzrostu roślin w okresie cyklu wegetacyjnego, co może mieć negatywny wpływ na plony.

 

Krótko mówiąc, zalecamy całkowite unikanie przesadzania. Zamiast tego powinieneś umiejscowić rośliny automatycznie kwitnące w tych samych pojemnikach, których zamierzasz używać do końca cyklu wzrostu, czyli np. Najbardziej popularne doniczki kwadratowe plastikowe 11l oraz podstawki 11l kwadratowe.

 

 

Odżywianie i nawożenie konopi automatycznie kwitnących

Używanie zbyt dużej ilości składników odżywczych jest częstym błędem, który może zahamować wzrost roślin i ograniczyć wielkość plonu. W tym miejscu pojawia się kolejna ważna różnica między uprawą konopi automatycznie kwitnących a roślinami fotoperiodycznymi.

Podczas gdy rośliny fotoperiodyczne są większe i mogą poradzić sobie z większą ilością składników odżywczych podczas cyklu wzrostu, te same ilości składników odżywczych mogą pokonać rośliny automatycznie kwitnące. W rezultacie będziesz musiał dokładnie mierzyć i monitorować poziom składników odżywczych podczas uprawy konopi automatycznie kwitnących na zewnątrz.

Aby zapewnić odpowiedni poziom składników odżywczych, zacznij od mniejszej ilości. Na podstawie reakcji rośliny ocenisz czy zalecany poziom składników odżywczych nie jest zbyt wysoki. Jeśli twoje rośliny dobrze reagują, możesz zwiększyć ilość podawanych nawozów. Zmniejsza to ryzyko przekarmienia roślin.

Możesz dodatkowo zapewnić odpowiedni poziom składników odżywczych, badając nawyki żywieniowe szczepów, które zamierzasz uprawiać. Ilość składników odżywczych wymaganych dla zdrowych roślin może się różnić w zależności od odmiany konopi.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl