ClickCease

ul. Słoneczna 4, Bielany Wrocławskie

Pn - Czw 09:30 -17:30/ Pt 09:30 -17:00 / Sb 10:00-13:00


ul. Farysa 44B - wjazd od ul.Prozy, Warszawa

Pn-Pt 10:00 - 18:00/ Sb 11:00 - 14:00


ul. Słupska 21, Poznań

Pn-Pt 09:30 - 17:30 / Sb 09:30 - 14:30

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Growth Technology Liquid Oxygen 11,9% - płynny tlen

Growth Technology Liquid Oxygen 11,9% - płynny tlen Growshop -sklep ogrodniczy we Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu
  • promocja
Dostępność: Growshop - sklep ogrodniczy we Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu spodziewana dostawa
Cena: 12,59 zł 13,99 zł 12.59
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Opis produktu

Liquid Oxygen (H2O2) 11,9% jest to ciekły dodatek mineralny, który może być używany w systemach hydroponicznych lub glebie w celu zwiększenia zawartości tlenu w podłożu oraz utrzymania czystości instalacji hydro. Prowadzi to do zwiększenia fotosyntezy i daje zdrowsze rośliny. Produkt dla wszystkich poważnych plantatorów.

W systemach hydroponicznych Liquid Oxygen może być wykorzystany do podniesienia poziomu tlenu.

Dawkowanie:

Do pożywek hydroponicznych w proporcji 1 ml na litr. Używać codziennie, aby uzyskać optymalny efekt. Ewentualnie dodawać dwa - trzy razy w tygodniu w proporcji 2 ml na litr, aby uzyskać zdrowe uprawy.

W celu oczyszczenia pustego zbiornika i całego systemu wprowadzić środka ( w proporcji 15 ml na litr czystej wody) do cyrkulacji na 24 godziny, a następnie wypłukać go świeżą wodą.

Przechowywać Liquid Oxygen w lodówce dla maksymalnej skuteczności.
Nie stosować w uprawach Bio ( organicznych ).

Liquid Oxygen może być stosowany jako środek do sterylizacji między uprawami, skutecznie czyści system, zabija szkodliwe bakterie i patogeny. Pomogą w szybszym rozkładaniu materii organicznej w podłożu, zbiornikach, a także rurach czy dripper'ach.Pamiętaj, aby przepłukać układ świeżą czystą wodą przed rozpoczęciem nowej hodowli.

Kilka ogólnych zastosowań Liquid Oxygen:

- OxyPlus wypiera z wody chlor i przyspiesza rozkłada pestycydów / herbicydów i substancji organicznych, które mogą być obecne w sieci wodociągowej
- Pomaga osiągnąć szybki wzrost korzeni sadzonek
- Dodaj do swojego systemu hydroponicznego aby podnieść poziom tlenu
- OxyPlus skutecznie zabija szkodliwe bakterie i patogeny
- Idealny do sterylizacji i przygotowania systemów hydro na kolejną uprawę
- Przechowywać Liquid Oxygen w lodówce dla maksymalnej skuteczności
- Przed użyciem wstrząsnąć

Tlen w pożywce.

Korzenie kiedy rosną potrzebują tlenu, zbyt niska jego zawartość w strefie korzeniowej jest główną przyczyną prawie wszystkich chorób. Rośliny uprawiane zarówno w glebie i systemach hydroponicznych są często atakowane przez ten sam syndrom - zgnilizny korzeni spowodowany nadmiernym podlewaniem, choć rzadko rozumiemy co to właściwie znaczy.
Prawdziwą przyczyną jest brak tlenu w strefie korzeniowej.

W glebie, w gruncie zawierającym cząsteczki brudu, warstwy wody na powierzchni tych cząstek i powietrza między nimi wypełniają się. Jeżeli w podłożu jest zbyt dużo wody, zapełnia ona szczeliny powietrzne pomiędzy cząstkami. Korzenie szybko wykorzystają cały tlen rozpuszczony w wodzie, ale jeśli nie spożywają wystarczającej ilość płynu, tak aby przywrócić obecność powietrza w przestrzeni wewnątrz gruntu przestają funkcjonować. W tym stanie, korzenie zaczynają umierać w ciągu 24 godzin.

Wraz ze śmiercią korzeniami zmniejsza się zdolność roślin do konsumpcji wody i składników odżywczych, powodując objawy niedoboru składników odżywczych ( głównie blaknięcie, powolny i słaby wzrost ), a rośliny zaczynają więdnąć, jakby nie miały wystarczającej ilości wody. Łatwo popełnić fatalny błąd, podać więcej wody ( pożywki ).

W systemie hydroponicznych dość często dochodzi do niedoboru tlenu w roztworze, co może być spowodowane niewystarczającą cyrkulacją powietrza i / lub niewystarczającym napowietrzaniem. Wysokie temperatury pożywki również zmniejszona zdolność do rozpuszczania tlenu w wodzie. Temperatury powyżej 25 °C ( 77 °F ) powodują problemy; zalecana temperatura 20 - 24 °C ( 68 - 75 °F ).

Takie same objawy będą przejawiały rośliny uprawiane w glebach z tym że w systemach hydro możemy je podejrzeć. Zdrowe korzenie są w większości białe, ewentualnie z żółtawym odcieniem. Jeśli mają brązowawy kolor z zawijającymi się końcami, albo łatwo się „kruszą”, oznacza to początek poważnego problemu. Jeśli dociera do nas zgniły zapach oznacza to, że najprawdopodobniej jest już za późno. Obumarłe gnijące korzenie, wypierają tlen z wody tworzy to błędne koło, zmniejszenie poziomu tlenu oraz wysokie temperatury ułatwiają wzrost bakterii beztlenowych, grzybów, pleśni.

Rośliny można jeszcze uratować, ale trzeba się spieszyć. Rozwiązaniem jest Liquid Oxygen.

Zwiększony poziom tlenu sprzyja wzrostowi zdrowych, silnych i białych korzeni z dużą ilością nowych młodych przyrostów korzeniowych.
OxyPlus umożliwia roślinie szybkie wchłanianie dużych ilości wody i składników odżywczych niezbędnych do szybkiego wzrostu.
Zdrowie rośliny zaczyna się od zdrowego systemu korzeniowego.
W roślinach, tlen dostarczony dodatkowo znacząco pobudza wytwarzanie białka na poziomie komórkowym. Przyczynia się to znacznie do procesu fotosyntezy, tworząc gęściejsze roślin o dużych liściach, grubszych łodygach i krótszych międzywęźlach. Rośliny będą silniejsze, będą mieć ciemniejsze liście, które będą odbierać światło ze zwiększoną wydajnością.

Nigdy nie używaj Liquid Oxygen wraz z nawozami organicznymi lub pożytecznymi bakterii.

Uwaga!
Może powodować podrażnienie oczu. Zawsze myj ręce po kontakcie z preparatami. Zawsze chroń oczy, w kontakcie ze środkiem intensywnie przemyć zimną wodą. Nie połykać.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl