Sklepy stacjonarne:

ul. Słoneczna 4, Bielany Wrocławskie

Pn-Pt 9:30 - 18:00 / Sb 11:00 - 15:00

ul. Farysa 44B - wjazd od ul.Prozy, Warszawa

Pn-Pt 10:00 - 18:00 / Sb 10:00 - 15:00

Zamówienia telefoniczne:

Wrocław 574 129 806

Warszawa 574 704 806

sklep@growweed.pl
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
11 zastosowań konopi, o których mogłeś nie wiedzieć!

Wiadomo już, że zastosowanie konopi siewnych, jest niemal nieograniczone. Jednak nie wszystkie z nich są tak naprawdę znane Światu. Coraz nowsze zastosowania pozwalają stwierdzić, że konopie każdego dnia będą zadziwiać ludzkość swoimi niezwykłymi możliwościami. Oto najważniejsze z nich:

Tkaniny i szycie ubrań
To nie tajemnica, że wytwarzanie tkanin, z których można szyć ubrania, a nawet tworzyć buty, to już rzecz oczywista. Tkaniny konopne nie są jeszcze bardzo popularne, ale mogą wkrótce zastąpić część sztucznych tkanin.

Żywność konopna, w tym oleje CBD
Nasiona konopi zawierają ponad 25% białka, niż jakiekolwiek pożywienie roślinne i zwierzęce. Do tego olej CBD, to największe bogactwo kwasów Omega, większe, niż to dostępne w rybach.

Biopaliwo
Olej konopny, jest jednym z pretendentów, aby stać się nowoczesnym biopaliwem. Ze względu na ograniczoną jeszcze ilość uprawy konopi siewnej, nie jest jeszcze możliwe stworzenie takiego zapotrzebowania, które mogłoby zaspokoić część światowego zapotrzebowania, ale możliwe, że wkrótce będzie możliwy wybór biopaliwa z konopi.

Alternatywa dla plastiku
Naturalny plastik konopny? Może to brzmieć, jak fantastyka, ale wkrótce może z powodzeniem zastąpić chemiczny i sztuczny plastik, który jest szkodliwy dla środowiska. Plastik konopny, jest biodegradowalny i przyczynia się skutecznie do ochrony środowiska naturalnego.

Czyszczenie chemiczne
Wykorzystywanie roślin w tak zwanym procesie fitoremediacji, pozwala na oczyszczanie środowiska naturalnego w bardzo korzystny sposób dla przyrody, jak również usuwanie istniejącego promieniowania. Dzięki niezwykłym właściwościom konopi siewnych były one wykorzystywane podczas usuwania skutków wybuchu reaktora w Czarnobylu podczas oczyszczania gleby z promieniowania.

Napowietrzanie gleby
Konopie rosnąc, tworzą bardzo rozwinięty system korzeniowy, który sięga bardzo głęboko, dzięki czemu ułatwiają naturalne napowietrzanie gleby przy użyciu złóż dwutlenku węgla, co wpływa pozytywnie na wzrost jakości gleby.

Zastosowanie lecznicze
Głównym składnikiem leczniczym, pozyskiwanym z konopi siewnych, stał się oczywiście związek zwany CBD. Służy on nie tylko jako źródło witamin i kwasów Omega, ale również przyspiesza zrost kości po złamaniu. Jest również idealnym lekiem na migrenę, a do tego naturalnym i bezpiecznym dla organizmu człowieka. CBD wpływa również bardzo korzystnie na zmęczenie, stres oraz wiele innych funkcji organizmu.

Papier konopny
Nie od dzisiaj wiadomo, że z konopi można wytwarzać papier. Niestety pulpa konopna nadal jest droższa od pulpy drzewnej, a udział przemysłu konopnego w produkcji papieru, to zaledwie 0,05% całego zapotrzebowania na Świecie, dlatego popularność papieru konopnego, jest znikoma. Warto jednak zwrócić uwagę, że do wytworzenia 1 tony papieru, potrzebne są 24 drzewa. To dużo, biorąc pod uwagę fakt, że tona papieru, to niewielka ilość dla dużych firm, w których drukuje się tony dokumentów miesięcznie. Dlatego tak istotne jest podniesienie wartości produkcji konopi na Świecie, ponieważ pozwoli to zredukować wycinkę lasów oraz zwiększyć zalesienie Ziemi.

Kosmetyki konopne
Kosmetyki konopne obejmują całą gamę produktów: od kremów, szamponów, pomadek i innych, aż po perfumy. Potwierdzono, że stosowanie ich zapobiega starzeniu się, redukuje trądzik, czy też nawilża skórę. Dodatkowo tworzą one gamę produktów wegańskich, dzięki którym możemy dbać o środowisko naturalne oraz zaprzestać eksperymentów na zwierzętach.

Farby do drewna
Z pewnością jest to jeden z bardziej zaskakujących faktów, ale olej konopny, z powodzeniem wykorzystywany jest do produkcji naturalnych farb do drewna. Produkuje się je bez użycia chemikaliów oraz innych, szkodliwych substancji, przez co ochrona środowiska, to czysta formalność.

Materiały budowlane
Początkowo konopie były postrzegane jako alternatywa dla materiałów budowlanych na terenach szczególnie zagrożonych trąbami powietrznymi, huraganami i trzęsieniami ziemi. Obecnie coraz więcej firm stosuje konopie siewne w produkcji materiałów budowlanych, w tym również betonu konopnego.

A Ty, o jakich zastosowaniach dla konopi słyszałeś?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl