Sklepy stacjonarne:

ul. Słoneczna 4, Bielany Wrocławskie

Pn-Pt 9:30 - 18:00 / Sb 11:00 - 15:00

ul. Farysa 44B - wjazd od ul.Prozy, Warszawa

Pn-Pt 10:00 - 18:00 / Sb 10:00 - 15:00

Zamówienia telefoniczne:

Wrocław 574 129 806

Warszawa 574 704 806

sklep@growweed.pl
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Konopie włókniste i uprawa CBD na polskiej ziemi - część druga

Kto może ubiegać się o zgodę na uprawę konopi

Zezwolenie na uprawę konopi włóknistych możesz wystąpić przedsiębiorca, który jest osobą fizyczną (rolnikiem). Warunkiem przyznania zgody, jest niekaralność za przestępstwa oraz wykroczenia, o których mowa w art. 63, 64 lub 65, ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. Oczywiście oznacza to tyle, że nie możesz być nigdy karany za nielegalną uprawę maku, konopi indyjskich czy krzewów koki.

To niedozwolone uprawy, za które grozi kara pozbawienia wolności, a tym samym eliminuje zainteresowanych, jako potencjalnych właścicieli upraw konopi włóknistych. Warunkiem wydania zezwolenia na prowadzenie uprawy, jest uchwała sejmiku województwa, która reguluje ogólną powierzchnię przeznaczoną corocznie na uprawę konopi siewnych oraz ich rejonizację. Uprawę można prowadzić wyłącznie na określonej powierzchni, oraz w wyznaczonych rejonach, na podstawie wydanej zgody. Pod żadnym pozorem nie planuj uprawiać konopi włóknistych przed wydaniem pozwolenia, ponieważ wtedy jest to uprawa nielegalna.

Jeżeli rozpoczniesz wysiew nasion pamiętaj, że po wysiewie masz do 14 dni na złożenie dokumentów, w celu ubiegania się o pozwolenie na swoją uprawę.

Czy można przetwarzać konopie we własnym zakresie?

Jeśli planujesz wykorzystywać swoją uprawę konopi siewnych we własnym zakresie i pragniesz stworzyć kompleksowe przedsiębiorstwo przetwarzające płody rolne z konopi, musisz pamiętać, aby zawsze ubiegać się o stosowne pozwolenia i zgody. Uprawa konopi wymaga innych zgód niż pozwolenie na przetwarzanie dojrzałych roślin. Możliwość wykorzystywania nasion i gotowych konopi, to złożony proces technologiczny, który wymaga odpowiedniego przygotowania produkcji i logistyki.

Jeżeli Twoim celem będzie tworzyć produkty na potrzeby przemysłu włókienniczego, chemicznego, farmaceutycznego, spożywczego, celulozowo - papierniczego, lub innego, w którym wykorzystuje się konopie włókniste, musisz pamiętać o jednym - zgodzie wydaną przez marszałka województwa na prowadzenie działalności w zakresie przetwarzanie konopi włóknistych na danym terenie. Gdzie możesz załatwić wszystkie sprawy związane z rozpoczęciem uprawy i przetwarzania konopi włóknistych?

Wszystkie zgody i pozwolenia, możesz uzyskać w urzędzie miasta lub gminy na prawach powiatu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl